Sedmi Kongres psihologa Bosne i Hercegovine

12.-15. maj, 2022 | Tuzla, Bosna i Hercegovina

 

Čast nam je i zadovoljstvo poželjeti vam dobrodošlicu i s radošću ponuditi gostoprimstvo kao domaćini Sedmog kongresa psihologa BiH sa međunarodnim učešćem, koji će se održati u Tuzli u periodu 12.05. – 15.05. 2022. godine, sa mogućnošću ličnog ali i online učešća.

12.-15. maj, 2022 | Tuzla, Bosna i Hercegovina

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

GDJE SE ODRŽAVA ?

Tuzla, Bosna i Hercegovina

Dobro došli u Tuzlu, naš prekrasni grad koji je kao i naša profesija veoma sadržajan, raznolik i u stalnom razvoju.

Hotel Garden Tuzla

Sedmi Kongres Psihologa Bosne i Hercegovine će se održati u hotelu Garden u Tuzli koji donosi potpuno novi koncept hotela, kako turistima tako i poslovnim gostima, te nudi usluge održavanja kongresa, poslovnih ručkova, skupova i drugih događaja.

Učešće

Kotizacija za učesnike kongresa uključuje pravo učestvovanja u svim kongresnim aktivnostima, kongresne materijale uključujući program, Zbornik radova, osvježenje u pauzama, koktel dobrodošlice i svečanu večeru.

Uplata se vrši na račun Društva psihologa u Federaciji Bosne i Hercegovine, broj računa 3383202200879569 UniCredit Bank.

Svrha plaćanja: Uplata rane/ kasne kotizacije za 7. Kongres psihologa BiH

Primalac: Društvo psihologa u FBiH

Adresa: Gajev trg 4, Sarajevo

Za učesnike iz inostranstva uplata se vrši na devizni račun Društva psihologa u FBiH:

IBAN broj računa: BA393387304877379803

SWIFT: UNCRBA 22

 

Rana kotizacija (do 15.01.2022.):

  • Kotizacija 1./ 180 KM za članove/članice Društava psihologa iz Bosne i Hercegovine (FBiH, RS, BD) – članovi/članice Društva koji su izmirili članarinu za 2021. godinu
  • Kotizacija 2./  220 KM za ostale učesnike/učesnice iz BiH
  • Kotizacija 3./  250 KM ili 125 € za učesnike/učesnice iz inostranstva
  • Kotizacija 4./  50 KM za studente/studentice psihologije, penzionisane psihologe/psihologinje
  • Kotizacija 5./Pasivni učesnici 130 KM za članove, 150 KM za ostale

Kasna kotizacija (od 15.01.2022.): 

  • Kotizacija 1./   210 KM za članove/članice Društava psihologa iz Bosne i Hercegovine (FBiH, RS, BD) – članovi/članice Društva koji su izmirili članarinu za 2021. godinu
  • Kotizacija 2./   250 KM za ostale učesnike/učesnice iz BiH
  • Kotizacija 3./  300 KM ili 150 € za učesnike/učesnice iz inostranstva 
  • Kotizacija 4./  50 KM za studente/studentice psihologije, penzionisane psihologe/psihologinje
  • Kotizacija 5./Pasivni učesnici 150 KM za članove, 180 KM za ostale

Uputstvo za pisanje rezimea

Program kongresa obuhvata saopštenja izvornih, bazičnih i primijenjenih istraživanja iz svih područja psihologije kroz tematske simpozije, okrugle stolove, usmena izlaganja i poster prezentacije. 

Rok za prijavu rezimea je 31.12.2021. godine. Rezime rada treba biti napisan na standardnom bosanskom, hrvatskom, srpskom ili engleskom jeziku.

Recenzija

 

  • Kao i ranijih godina, radovi za VII Kongresa biće recenzirani. Rad se prosljeđuje recenzentu iz oblasti u koju je rad svrstan, bez imena i afilijacije autora i koautora. 
  • Rezimei se šalju najdalje do 31.12.2021. godine
  • Period od 01.10.2021. do 13.02.2022. godine je predviđen za recenziranje rezimea i ponovno prijavljivanje radova usaglašenih sa sugestijama recenzenata. 
  • Da bismo mogli da vam na vrijeme dostavimo recenzije i ostavimo dovoljno vremena za rad na tekstu, molimo vas da poštujete predviđene rokove.
  • Rezimei prihvaćenih radova će se objaviti u elektronskoj knjizi rezimea prije početka održavanja VI Kongresa, te biti dostupni na stranici

Izlaganje

 

  • Kongres će se održavati u Hotelu GARDEN u Tuzli, sale će biti opremljene prezentacionim računarima i LCD projektorima. Naravno, ako želite, možete prezentovati i sa svog računara. Molimo vas da fajl sa vašom prezentacijom ponesete na CD-u ili USB-u, i dostavite u salu 10 minuta prije početka vaše sesije. Takođe, prezentaciju možete poslati i putem emaila 5 dana prije početka kongresa. 
  • Konačan program skupa biće dostupan na stranici najkasnije do 01.05.2022. U programu ćete moći da provjerite tačno vrijeme i salu u kojoj ćete prezentovati svoj rad. 
  • Ukupno trajanje izlaganja na skupu ograničeno je na 15 minuta, odnosno predviđeno je 10 minuta za samo izlaganje i 5 minuta neposredno nakon izlaganja za pitanja i diskusiju.

PROGRAM SEDMOG KONGRESA PSIHOLOGA BOSNE I HERCEGOVINE SA MEĐUNARODNIM UČEŠĆEM
TUZLA, 12.-15. MAJ 2022. HOTEL GARDEN TUZLA

Programski i organizacioni odbor

Tamara Efendić Spahić
Tamara Efendić Spahić

Predsjednica Programskog Odbora

Mitra Mirković Hajdukov
Mitra Mirković Hajdukov

Predsjednica Organizacionog Odbora

Elvis Vardo
Elvis Vardo

Predsjednik Podružnice Tuzla

Programski odbor:

Tamara Efendić-Spahić, predsjednica programskog odbora

Dženana Husremović (BiH), Tatjana Stefanović-Stanojević (Srbija), Slavka Galić (Hrvatska,) Elvis Vardo (BiH),  Miroslav Gavrić (BiH), Sanja Radetić- Lovrić (BiH),  Đenita Tuce (BiH),  Nada Vaselić (BiH),  Kristina Sesar (BiH), Šuajb Solaković (BiH), Anela Hasanagić (BiH),  Ivana Zečević (BiH), Slavica Tutnjević (BiH), Aleksandra Hadžić (BiH),  Biljana Mirković (BiH), Ivona Čarapina Zovko (BiH),  Remzija Šetić (BiH),  Tea Vučina (BiH),  Vildana Aziraj (BiH), Amela Mujagić (BiH), Dijana Đurić (BiH),  Slavica Tutnjević (BiH), Mirna Marković(BiH),

Organizacioni odbor:

Mitra Mirković-Hajdukov, predsjednica organizacionog odbora

Elvis Vardo, Tamara Efendić-Spahić, Dijana Đurić, Dijana Riđić, Edina Osmić Šadić, Nataša Jovanović-Ristić, Aleksandra Salamadić, Jana Dubočanin, Srđan Baralić, Dženita Hrvić, Branko Anđić, Gordana Ružić Milunić

 

Predavači

Bilalić Merim
Bilalić Merim

Redovni profesor (kognitivne psihologije) na Northumbria Univerzitetu u Newcastleu, Engleska.

Po završetku diplomskog studija u Sarajevu i doktorskog u Oxfordu (eksperimentalna psihologija), radio je na univerzitetima u Berlinu (Humboldt), Londonu (Brunel) i Tübingenu. Prije trenutne pozicije, držao je katedru za opštu psihologiju i kognitivnu znanost na Univerzitetu u Klagenfurtu, Austrija.

 

Prof.dr. Mikloš Biro
Prof.dr. Mikloš Biro

Penzionisani profesor Kliničke psihologije Odsjeka za psihologiju Univerziteta u Novom Sadu.

Ima objavljene monografije Samoubistvo – psihologija i psihopatologija, Psihologija postkomunizma i Homo postcommunisticus, dvanaest udžbenika i priručnika za testove i preko 250 naučnih radova. Citiran je više od 1000 puta u međunarodnim bazama naučnih podataka.

Prof.dr. Dženana Husremović
Prof.dr. Dženana Husremović

Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta u Sarajevu

Glavna područja interesiranja Dženane Husremović su individualni i grupni fenomeni vezani za obrazovanje, rad, radne uvjete i razvoj karijere, te povezivanje istraživanja s javnim politikama u području obrazovanja i karijere. Tokom svoje karijere boravila je na usavršavanju na brojnim inostranim univerzitetima (Njemačka, Švedska, Velika Britanija, SAD)..

Prof.dr. Dušanka Đurović
Prof.dr. Dušanka Đurović

Redovni profesor na Departmanu za psihologiju na univerzitetu Edukons u Novom Sadu.

Prije akademske karijere bila je Načelnik odjeljenja za psihodijagnostiku i psihoterapiju u Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine, Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Oblasti interesovanja u kojima ima zapažene radove su joj Zdravstvena psihologija, Poremećaji ishrane, Bolesti zavisnosti, Forenzička psihologija razvojnog doba i Prava deteta. Ima objavljenu monografiju Poremećaji ishrane – dijagnostika, terapija i prevencijai udžbenik Klinička psihologija – teorija i praksa.

Prof. dr Marijana Mladenović
Prof. dr Marijana Mladenović

Sportski psiholog

Rođena u Beogradu, gdje je na Filozofskom fakultetu diplomirala (2001), magistrirala (2006) i doktorirala (2010) na Odsjeku za psihologiju. Sportsku psihologiju predavala i predaje na visokoškolskim ustanovama u Srbiji i regionu (Visoka sportska i zdravstvena škola, Beograd; Fakultet sportskih nauka, Banja Luka; Fakultet za fizičku kulturu i menadžment u sportu, Univerzitet Singidunum, Beograd). Držala je predavanja po pozivu košarkaškim trenerima Izraela, gostovala na Institutu za sport u Bejrutu (Liban), kao i na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu i Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Prof.dr. Tatjana Stefanović Stanojević
Prof.dr. Tatjana Stefanović Stanojević

Departman za psihologiju Filozofskog fakulteta u Nišu

Tatjana Stefanović Stanojević, psihološkinja razvojne orijentacije i istraživačica u oblasti teorije privrženosti, rođena je 1963. godine u Nišu.  Doktorat psiholoških nauka stekla je 2002. godine na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, sa temom: Bliske parnerske veze u svetlu teorije afektivnog vezivanja. Autor je monografija: Emocionalni razvoj ličnosti, (2005), Rano iskustvo i ljubavne veze, (2007), Afektivna vezanost, razvoj, modaliteti i procena (2010), Kada kažemo ljubav, da li mislimo ljubav, (2012). Afektivna vezanost i porodični odnosi: razvoj i značaj, (koautor, 2012), Strah je najgore mesto: studija o ranoj traumi iz ugla teorije afektivne vezanosti  (koautor, 2018). Ljubav ili TriP (2020). Autor je velikog broja radova iz oblasti teorije privrženosti, štampanih u naučnim časopisima i zbornicima

Otvaranje 7. Kongresa psihologa Bosne i Hercegovine sa međunarodnim učešćem

Drugi o nama

U Tuzli je danas po prvi put počeo sedmi Kongres psihologa Bosne i Hercegovine sa Međunarodnim učešćem. Samo neke od tema koje će se obrađivati tokom tri dana trajanja kongresa su budućnost mentalnog zdravlja u BiH, etički izazovi u online grupnoj psihoterapiji, rad s ovisnicima o drogama, lijekovima, alkoholu i kockanju, agresivnost adolescenata i psihološka podrška roditeljima nakon gubitka djeteta.

Partneri

Hvala svim partnerima i sponzorima koji su učinili ovaj događaj uspješnim